Orkiestra - laboratorium. Założona i prowadzona przez Adama Banaszaka od 2006 roku, odważnie podejmuje się muzycznych wyzwań, prezentując różnorodny repertuar od baroku, aż po współczesną muzykę rozrywkową. Szczególną uwagę poświęca muzyce wokalno-instrumentalnej oraz kompozycjom XX stulecia. Zespół współpracował z wybitnymi solistami zarówno z Polski (m.in. Katarzyna Hołysz, Leszek Możdżer, Adam Szerszeń, Joanna Woś, Adam Zdunikowski), jak i zagranicy (m.in. Jose Carreras, Andrea Bocelli, Montserrat Caballe). Orkiestra współdziałała z twórcami muzyki filmowej - Janem A. P. Kaczmarkiem i Markiem Ishamem.

 

Z muzyką Jana A. P. Kaczmarka, w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej Orkiestra wystąpiła podczas galowych koncertów w Brukseli i Berlinie. Wykraczając poza tradycyjne ramy muzyki klasycznej zespół koncertował m.in. z takimi artystami i zespołami jak: Archive, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Electric Light Orchestra, Krzysztof Herdzin, Kwartet Jorgi, Natalia Kukulska, Marek Napiórkowski, Jacek Piskorz, Wiesław Prządka, Hania Stach, Mietek Szcześniak, Adam Sztaba, Serj Tankian, Kasia Wilk, Marcin Wyrostek, Motion Trio, Wacław Zimpel.

 

Orkiestra w swej działalności wielokrotnie podejmowała interdyscyplinarny dialog z teatrem i filmem. Oprócz współpracy z wybitnymi postaciami muzyki filmowej (m.in. jako Orkiestra Festiwalowa Transatlantyku), w ramach Festiwalu Teatralnego Malta przedstawiła spektakl Wędrująca orkiestra, za który została nagrodzona głównymi nagrodami w konkursie Nowe Sytuacje w ramach festiwalu i w konkursie Dolina Kreatywna Telewizji Polskiej. Koncerty Orkiestry były wielokrotnie transmitowane i retransmitowane przez radio i telewizję (m.in.: TVP Kultura, Drugi Program Telewizji Polskiej, Radio Merkury, Rundfunk Berlin-Brandenburg).

Kontakt

Każde przedsięwzięcie to dla nas osoby i wyjątkowy projekt.

Skontaktuj się z nami, by stworzyć indywidualną ofertę dla swojego wydarzenia.

 

Marek Szymański

+48 690 010 090

 

events@goodtaste.com.pl

 

 

 

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone / 2016 Marka Good Taste Events należy do Good Taste Production Sp. z o.o.